SARBATORI DE IARNA IN BUCURESTI – PROGRAMUL INTEGRAL AL EVENIMENTELOR

SARBATORI DE IARNA

Evenimente organizate de PRIMARIA MUNICIPIULUI BUCURESTI

Sâmbătă, 18 decembrie
Piaţa Constituţiei
17:30-18:30        DJ ZU
18:30-19:00        Taraful de la Curtea Domnească
19:00-19:30        Recital Ovidiu Homorodean şi Oana Tomoioagă
19:30-20:00        Grup Coral Natalis
20:00-20:30        Recital Ozana Barabancea
20:30-21:30        Concert Maria Radu

Parcul Unirii şi Bulevardul Unirii
Plimbări cu trăsuri şi ponei: 11:00-20:00;
Program reni: 16:00-20:00;
Program meşteşugari: 10:00-20:00;
Program gastronomie: 11:00-20:00;
Program Moş Crăciun – zâne, spiriduşi: 11:00-14:00; 16:00-20:00;
Program patinoar: 10:00-22:00;

Program artistic: 11:00-14:00; 16:00-20:00.
11:00 -11:30 Grupul vocal al Ansamblului „Floricica”, Comarnic;
11:30 -12:00 Cristina Gheorghiu;
12:00 -12:30 Grupul de copii „Tecucelul”, Galaţi;
12:30 -13:00 Grupul de copii „Mugur”, Argeş;
13:00 -14:00 Teatrul „Ion Creangă” – „Moş Crăciun e o poveste?”

16:00 -16:35 Grupul de colindători din Ferneziu, Baia Mare;
16:35 -17:10 Urşi din Comăneşti, Bacău;
17:10 -17:40 Grupul „Iza”, Maramureş;
17:40 -18:15 Ansamblul de datini şi obiceiuri de iarnă „Codruleţul” din Vorona, Botoşani;
18:15 -19:00 Ansamblul „Ciuleandra”, Târgovişte;
19:00 -19:30 Nicu Alifantis;
19:30 -20:00 Luminiţa Anghel.

Parcul Cişmigiu
10:55-11:00        Trupa de dans Magic
11:00-11:30        Trupa de teatru Spiriduşii Poveştilor – Poveşti de Crăciun
11:30-12:00        Ansamblul Meloritm
12:00-12:20        Şcoala de dans MondoDance
12:20-13:00        Trupa de teatru Magic Art – Dumbo cel isteţ
13:00-13:30        Corul de copii Allegretto
13:30-14:00        Solişti vocali Eva Boer, Laura Arabo, Ana Bistriceanu, Eduard Dincă, Dragoş Bistriceanu şi trupa Chic Shock
14:00-14:30        Compania de teatru de animaţie Pur Anima – Moş Crăciun ostatic
14.30-14.50        Solista vocală Lavinia Ioniţă
18:30-19:00        Brass Quintet
19:00-19:30        Camerata Corală Spiritum
19:30-20:00        Recital Eda
20:00-20:30        Recital Silviu Biriş şi Taraful Bucureşti
20:30-21:00        Taraful de la Curtea Domnească
21:00-22:00        Concert Trupa Zero

Duminică, 19 decembrie
Piaţa Constituţiei
18:00-18:30        Brass Quintet
18:30-19:00        Corul Opera
19:00-19:30        Recital Silviu Biriş şi Taraful Bucureşti
19:30-20:30        Concert Gabriel Cotabiţă şi Andrei Tudor Band
20:30-21:30        Concert Hara
Prezintă Daniel Buzdugan şi Mihai Morar (Radio ZU)

Parcul Unirii şi Bulevardul Unirii
Plimbări cu trăsuri şi ponei: 11:00-20:00;
Program reni: 16:00-20:00;
Program meşteşugari: 10:00-20:00;
Program gastronomie: 11:00-20:00;
Program Moş Crăciun – zâne, spiriduşi: 11:00-14:00; 16:00-20:00;
Program patinoar: 10:00-22:00;

Program artistic: 11:00-13:00; 16:00-20:00.
11:00-12:00 Teatrul de animaţie „Ţăndărică” – „Capra cu trei iezi”;
12:00 -12:30 Corul „Symbol”, Bucureşti;
12:30 -13:00 Spectacol de teatru pentru copii „Uite, vine Moş Crăciun!”;

16:00 -16:30 Grupul de colindători din Sarighiol, Tulcea;
16:30 -17:00 Ansamblul de datini şi obiceiuri populare „Roua din Cloşani”, Gorj;
17:00 -17:45 Ansamblul „Ciprian Porumbescu”, Suceava;
17:45 -18:30 Gheorghe Turda;
18:30 -19:15 Narcisa Suciu;
19:15 -20:00 Trupa Provincialii.

Parcul Cişmigiu
11:00-11:30         Spectacol de teatru pentru copii – Uite vine Moş Crăciun!
11:30-12:00         Grup vocal Melodia
12:00-12:30         Compania de spectacole Arleking – Povestea fulgului de nea
12:30-13:00         Corul de copii Bim Bam
13:00-13:30         Spectacol de teatru pentru copii – Furtuna
13:30-14:00         Ansamblul artistic Andantino
14:00-14:30         Abracadabra – Povestea bradului

18:30-19:00        Corul Evangelia
19:00-19:30        Corul Consonance
19:30-20:00        Bucharest Singers
20:00-20:30        Recital Lia Lungu
20:30-21:00        Recital Radu Ille
21:00-22:00        Concert Gyuri Pascu & The Blue Workers

Luni, 20 decembrie 2010
Parcul Unirii şi Bulevardul Unirii
Program reni: 16:00-20:00;
Program meşteşugari: 10:00-20:00;
Program gastronomie: 11:00-20:00;
Program Moş Crăciun – zâne, spiriduşi: 15:00-19:00;
Program patinoar: 10:00-22:00;

Program artistic: 16:00-20:00.
16:00-16:30 Grupul de copii „Jilavele”, Ialomiţa;
16:30 -17:30 Ansamblul „Dor  transilvan”, Cluj;
17:30 -18:30 Ansamblul „Doina Carpaţilor”, Iaşi;
18:30 -19:00 Marioara Man Gheorghe şI Grupul de copii „Clinceni”, Ilfov;
19:00 -20:00 Elena Gherghe şI Marioara Man Gheorghe.

Marţi, 21 decembrie
Parcul Unirii şi Bulevardul Unirii
Program reni: 16:00-20:00;
Program meşteşugari: 10:00-20:00;
Program gastronomie: 11:00-20:00;
Program Moş Crăciun – zâne, spiriduşi: 15:00-19:00;
Program patinoar: 10:00-22:00;

Program artistic : 16:00-20:00.
16:00 -16:30 Grup de colindători „Doina Moţului” din Câmpeni, Alba;
16:30 -17:00 Grupul de colindători „Moşoaiele” din Luncaviţa, Tulcea;
17:00 -18:00 Ansamblul „Cindrelul – Junii Sibiului”, Sibiu;
18:00 -19:00 Ansamblul „Timişul”, Timişoara;
19:00-20:00 Mirabela Dauer şI Raoul.

Miercuri, 22 decembrie
Parcul Unirii şi Bulevardul Unirii
Program reni: 16:00-20:00;
Program meşteşugari: 10:00-20:00;
Program gastronomie: 11:00-20:00;
Program Moş Crăciun – zâne, spiriduşi: 15:00-19:00;
Program patinoar: 10:00-22:00;

Program artistic: 16:00-20:00.
16:00 -16:30 Grupul de colindători „Spicul”, Ialomiţa;
16:30 -17:15 Ansamblul „Carpaţi”, Câmpulung Muscel;
17:15 -18:00 Ansamblul „Rapsodia Someşană”, Cluj;
18:00 -18:30 Alexandru Recolciuc;
18:30 -19:15 Ansamblul „Prahova”, Ploişti;
19:15 -20:00 Cornelia şI Lupu Rednic.

Joi, 23 decembrie
Piaţa Constituţiei
17:3018:00         DJ ZU
18:.00-18:30       Recital Gheorghe Turda
18:30-19:00        Camerata Corală Spiritum
19:00-20:00        Recital Adrian Naidin
20:00-20:30        Recital Oana Sârbu
20:30-21:30        Concert Trupa Zero

Parcul Unirii şi Bulevardul Unirii
Program reni: 16:00-20:00;
Program meşteşugari: 10:00-20:00;
Program gastronomie: 11:00-20:00;
Program Moş Crăciun – zâne, spiriduşi: 15:00-19:00;
Program patinoar: 10:00-22:00;

Program artistic: 16:00-20:00.
16:00 -17:00 Lavinia Goste şi teatrul popular „Viflaimul din Corund”, Satu-Mare;
17:00 -17:30 Silviu Biriş;
17:30 -18:15 Ansamblul „Baladele Deltei”, Tulcea;
18:15 -18:45 Grupul de colindători „Tufeşti”, Brăila;
18:45 -19:15 Grupul de colindători din Beiuş, Bihor;
19:15-20:00 Ansamblul „Burnasul”, Teleorman.

Parcul Cişmigiu
11:00-11:30         Clovnul Rollo
11:30-11:50         Şcoala de dans Sobis
11:50-12:20         Centrul Cultural Petre Ţuţea – Cum şi-a ales Harap-Alb calul
12:20-12:50         Grupul Fantezia
12:50-13:20         Compania de teatru de animaţie Pur Anima - Rolling Strings Puppets Show
13:20-13:30         Solista vocală Denisa Trofin
13:3013:50          Soliştii vocali Andra şi Răzvan Gogan
13:50-14:30         Teatrul de Magie Andrei Teaşcă – Misterele magiei
14:30-15:00         Recital Noni
18:30-19:00         Corul Opera
19:00-19:30         Grup vocal Acapella
19:30-20:00         Ceata lu Vurtejanu
20:00-20:30         Recital Ozana Barabancea
20:30-21:00         Recital Mircea Vintilă şi Trupa Brambura
21:00-22:00         Concert Narcisa Suciu

Vineri, 24 decembrie
Parcul Unirii şi Bulevardul Unirii
Plimbări ponei: 11:00-13:00;
Program reni: 11:00-13:00;
Program meşteşugari: 10:00-18:00;
Program gastronomie: 11:00-18:00.
Program Moş Crăciun – zâne, spiriduşi: 11:00-13:00;
Program patinoar: 10:00-22:00.

Sâmbătă, 25 decembrie
Piaţa Constituţiei
17:30-18:00        DJ ZU
18:00-18:30        Recital Zum
18:30-19:00        Viţa de Vie
19:00-20:00        Cconcert Vunk
20:00-21:00        Concert Provincialii
21:00-22:00        Concert Proconsul

Parcul Unirii şi Bulevardul Unirii
Plimbări cu trăsuri şi ponei: 14:00-20:00;
Program reni: 14:00-20:00;
Program meşteşugari: 14:00-20:00;
Program gastronomie: 14:00-20:00;
Program patinoar: 14:00-22:00.

Parcul Cişmigiu
18:00-18:30        Concert PhenomenOn
18:30-19:00        Concert The Marker
19:00-20:00        Concert Hara
20:00-21:00        Concert Bere Gratis
21:00-22:00        Concert Direcţia 5

Duminică, 26 decembrie
Parcul Unirii şi Bulevardul Unirii
Plimbări cu trăsuri şi ponei: 16:00-20:00;
Program reni: 16:00-20:00;
Program meşteşugari: 16:00-20:00;
Program gastronomie: 16:00-20:00;
Program zâne, spiriduşi: 15:00-19:00;
Program patinoar: 10:00-22:00;

Program artistic 16:00-20:15.
15:30 -16:00 Trupa Dolls;
16:00-16:30 Ducu Bertzi;
16:30 -17:00 Trupa Taxi;
17:00 -17:45 Trupa Bere Gratis;
17:45 -18:30 Monica Anghel;
18:30 -19:15 Marcel Pavel;
19:15-20:15 Ovidiu Lipan Ţăndărincă şI Fanfara „10 prăjini”.

Parcul Cişmigiu
18:00-19:00        Concert Vunk
19:00-20:00        Concert Elena Gheorghe
20:00-21:00        Concert Proconsul
21:00-22:00        Concert Vama

27, 28, 29, 30 decembrie 2010-2, 3 ianuarie 2011
Parcul Unirii şi Bulevardul Unirii
Program meşteşugari: 10:00-20:00;
Program gastronomie: 11:00-20:00;
Program patinoar: 10:00-22:00.

Anunțuri

, , , , ,

  1. Lasă un comentariu

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: